Remis w derbach 3:3

Orzeł Przeworsk - MKS Kańczuga 3;3 (2:1)

26' 0-1 W.Pilawa 39' 1-1 Wilk 42' 2-1 Paweł Gurak (wolny) 55' 3-1 Strączek (karny) 72 3:2 Grzebyk 81 3:3 Grzebyk

Orzeł Przeworsk: Kurosz - Misiąg Strączek(83' Misiło) Tworzydło Kowal - Pigan(71' Adrian Gurak) Wilk Barszczak Struś (77' Piątek) P.Gurak(55' Cząstka) - Boratyn(69' Stępień)

MKS Kańczuga: Maykhrovych - Gaweł K.Borcz Sykała Argasiński - Zając(59' Grzebyk) Pilawa Podstolak Cichy(50' Łukasz Borcz) - Dziedzic Majkutowski

Sędziowali Kublas, Włoch, Lorynowicz (Jarosław)

Żółte kartki: Misiąg, Pigan - Sykała

Widzów: 500

Z początkiem meczu to piłkarze MKS-u chcieli zaskoczyć Orła. Piłkarze MKS-u dłużej byli w posiadaniu piłki lecz z tego nic nie wynikało. Piłkarze Orła w początkowym okresie meczu byli zaskoczeni takim obrotem sprawy. W 15 minucie po stałym fragmencie piłkarze MKS-u mieli doskonałą sytuację, po odbiciu piłki Zając miał doskonałą sytuację lecz źle trafił strzelając obok słupka. Z biegiem meczu piłkarze Orła zaczęli konstruoować składne akcje lecz brakowało wykończenia, przysłowiowej kropki na i. W 26 minucie spotkania sędzia Kublas odgwizdał rzut wolny w okolicy 26 metra po czym Wojciech Pilawa doskonałym strzałem wyprowadził gości na prowadzenie. Zdziwienie na trybunach. Po tym golu walka w środku pola. Dobrą okazję miał Dziedzic lecz ten słabo strzelił i Kurosz na posterunku.Warto dodać też iż w dobrej sytuacji Majchrowicz wyłapał strzał zawodnika Orła z bocznego sektora który miał przed sobą tylko bramkarza. W 39 minucie niepotrzebny faul w bocznym sektorze boiska. Dośrodkowanie Tworzydły , brak wyjścia bramkarza MKS-u po czym Wilk głową doprowadza do wyrównania 1-1. Piłkarze MKS-u jeszcze nie ochłonęli po utracie gola musieli pogodzić się z stratą drugiej bramki. Głupi faul w okolic 20 metra po czym Paweł Gurak ładnym strzałem wyprowadza na prowadzenie Przeworską ekipę. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Piłkarze Orła wyszli bardziej zmotywowani na drugą połowę, gróźną akcję przeprowadzili lewym skrzydłem Orłowców po czym zawodnik Orła zostaje sfaulowany i sędzia Kublas bez wahahania wskazuje na 11 metr. Radosław Strączek pewnym strzałem podwyższa prowadzenia na 3-1. Po tym golu MKS-u dokonał jak się okazało złotej zmiany. W miejsce Łukasza Zająca wszedł Artur Grzebyk. Po tym golu Orzeł starał się podwyższyć prowadzenie, próbował strzałów z dystansu lecz wszystkie te próby były bardzo nieudane. W 72 minucie nastąpił zwrot sytuacji. Podanie Majkutowskiego zamyka Artur Grzebyk i daje gościom światełko nadzieji. Warto dodać iż przed tym golem trener Rybkiewicz przesunął do pomocy Radka Sykałę czym sprawił iż on był motorem napędowym akcji MKS-u. Po tym golu piłkarze MKS-u przejęli incjatywę zaś piłkarze Orła próbowali grać z kontry lecz bardzo nie mieli czym straszyć gdyż trener Kiszka wpuścił zmienników. W 82 minucie kolejna akcja MKS-u dogranie do tyłu na wysokość 16stki po czym Artur Grzebyk pięknym strzale umieszcza piłkę w bramce. 3-3 w Przeworsku. Po stracie bramki trener Kiszka postanowił wpuścić na boisku Damiana Misiłę który zmienił Radosława Strączka by zapobiec utraty kolejnych bramek. Do końca spotkania MKS posiadał optyczną przewagę lecz nie potrafił stworzyć sobie dobrych okazji. W 93 minucie sędzia Kublas zakończył spotkanie derbowe.

Brawo Panowie za walkę do końca. Brawo Drużyna. Brawo Artur Grzebyk.

Kilka zdjęć z meczu Autorstwa Tomasza Chrobaka.