Derby Powiatu: Orzeł Przeworsk - MKS Kańczuga Zapowiedź

W czwartej kolejce piłkarze MKS-u Kańczuga udadzą się do Przeworska na derbowy mecz z miejscowym Orłem. Na chwilę obecną MKS Kańczuga zajmuje 1 miejsce z kompletem 9 punktów na co złożyły się "domowe" wygrane z Kisielowem 3-1 (Majkutowski x2 oraz Dziedzic), MKS-em Radymno 2-0 (Podstolak, Dziedzic) oraz wyjazdowa wygrana z Motorem Grochowce 1-0 po bramce Dawida Dziedzica. Nasz sobotni przeciwnik plasuje się na 3 miejscu.Po dwóch remisach 0-0 z Grochowcami (dom) oraz 3-3 na wyjeździe z MKS-em Radymno (Struś, Adrian Gurak, Strączek) wygrał spotkanie na własnym stadionie 4-0 z San Hurko Hureczko (Boratyn dwie, Edwin Struśdwie). Dzięki uprzejmości klubów z Zarzecza i Gniewczyny wczoraj zainteresowane ekipy rozegrały spotkania pucharowe w ramach Pucharu Polski Okręg Jarosław. Orzeł Przeworsk przegrał w Gniewczynie 3-2 zaś MKS Kańczuga wygrał w Zarzeczu 4-2 po bramkach Dawida Dziedzica, Marka Rybkiewicza, Artura Grzebyka oraz Wojciecha Majkutowskiego. Orzeł po spadku z IV ligi chce jak najszybciej zapomnieć o sezonie i będzie chciał szybko powrócić w szeregi 4 ligowców. Przed sezonem w klubie z Przeworska nastąpiło kilka zmian. Odszedł Trener Daniel Zielenkiewicz zaś funkcję po nim przejął były trener Startu Pruchnik Arkadiusz Kiszka. Co do roszad. Były wzmocnienia i były poważne ubytki. Wraz z trenerem Kiszką z Pruchnika przybyli pomocnicy Szymon Barszczak oraz Mateusz Cząstka, ponadto Klub wzmocnili obrońca Radosław Strączek (Błękitni Grzęska), pomocnik Karol Wilk (Stal Nowa Dęba) oraz obrońcy Sebastian Pikuła (SMS Rzeszów) Damian Misiło (powrót po kontuzji). Co do ubytków to skład opuściło kilku kluczowych zawodników. Karierę sportową zakończył Sylwester Jarosz, ponadto Klub MKS Orzeł Przeworsk opuścili Patryk Broda oraz Marcin Gołębiowski (Piast Tuczempy), Artur Kyć(MKS Radymno), Kamil Mikulec oraz Mateusz Świst (obaj Granica Stubno), Mateusz Buczkowski (LKS Skołoszów). W meczu z Kańczugą nie wystąpi Przemysław Kudła który przebywa obecnie za granicą kraju. W szeregach MKS-u przed sezonem nastąpiły kosmetyczne zmiany. Zespół opuścił bramkarz Dariusz Lasek który przeniósł się do A-klasowego Fenixa Leszno(spadkowicz z Okręgówki). Skład MKS-u wzmocnili Ukraiński bramkarz Artur Maykhrovych (Wisłok Czarna) oraz doświadczony pomocnik Łukasz Zając (ostatnio Piast Tuczempy). Piłkarze MKS-u będą musieli zwrócić szczególną uwagę na takich piłkarzy jak Piotr Misiąg, Dawid Pigan, Edwin Struś, Karol Wilk, Szymon Barszczak, Konrad Stępień czy Piotr Boratyn.

Ostatni mecz pomiędzy tymi zespołami został rozegrany 17.10.2012 w Przeworsku i był to mecz pucharowy w którym Orzeł wygrał 6-0 zaś bramki zdobyli obecny zawodnik MKS-u Radosław Sykała, były zawodnik Orła jak i MKS-u Maciej Lech, Mateusz Kocur, Piotr Majcher oraz Witalij Melnychuk który zdobył dwie bramki. Ostatnie ligowe mecze obie drużyny rozegrały w ramach IV ligi podkarpackiej w sezonie 2010/2011.
2011-06-18 Orzeł Przeworsk - MKS Kańczuga 2-1 (Florek, Kurowski - Toczek)
2010-11-07 MKS Kańczuga - Orzeł Przeworsk 1-1 (Nazar Litun - Sierżęga)

Miejmy nadzieję iż piłkarze MKS-u postawią wysoko poprzeczkę i wywiozą cenne punkty z trudnego terenu w Przeworsku.

Panowie POWODZENIA !!! POKAŻCIE NA CO WAS STAĆ!!!

MKS Orzeł Przeworsk - MKS Kańczuga 26.08.2017 r. tj sobota godz. 17:00